Léky volně prodejné

07-12-2013

Alli


Jedná se o lék, který získáte volně v lékárně (tedy bez lékařského předpisu). Alli není ničím jiným než „naředěnou" verzí léku Xenical. Účinnou látkou je tedy v obou případech orlistat. Xenical jej v jedné tabletě obsahuje 120 mg, Alli jen 60 mg. Stejně v případě léku Xenical, sníte-li více tuku, bude vám špatně, můžete mít problém ve společnosti (nikdy nevíte, kdy se dostaví takzvané imperativní vyprazdňování stolice) a pravděpodobně vás to odradí od aktivního pohybu a společenských aktivit. Problémy budete mít bez ohledu na to, zda se jedná o zdravé druhy tuků obsahující esenciální mastné kyseliny.

Omezit příjem tuků stravou však nestačí. Pokud člověk o stravě nepřemýšlí komplexně a jen nahradí tuky cukrem nebo obecně velkým množstvím sacharidů bez ohledu na glykemický index, může velmi snadno i přibrat. Stejně tak, bude-li jíst jen dvakrát nebo třikrát denně.

Ostatní

Vše ostatní, co spotřebitelé označují za léky na hubnutí, jsou ve skutečnosti doplňky výživy, nikoli léky. Jedná se o přípravky většinou na bázi karnitinu, HCA (kyseliny hydroxycitronové), vlákniny, chromu, extraktů ze zeleného čaje, kofeinu a celé řady jejich vzájemných kombinací. Jejich deklarované účinky jsou reklamními texty přeceňované, realita je taková, že pokud člověk nezmění stravovací návyky, jsou jejich účinky v podstatě nulové.

Číst 2951 krát Naposledy změněno sobota, 07 prosinec 2013 13:27

Nejnovější od Super User