Rozhovor s Lukášem Dvořákem

To, že je stravovací systém NutriCare vhodný pro široké spektrum zákazníků, dokazuje zkušenost našeho spokojeného klienta Lukáše Dvořáka, který je aktivním sportovcem, zápasníkem a trenérem thajského boxu.

O jeho postřehy bychom se s vámi chtěli podělit.

Proč jste se rozhodl pro odebírání krabiček?

„Asi jako každý chlap jídlu nevěnuji až takový důraz a obecně jím jako prase - to znamená cokoliv a kdykoliv  Např. dnes ráno jsem měl kus dortu, v poledne smažený sýr a kofolu, k večeři krevety s pečivem, přes den jsem pil vodu a colu. Přes týden se trochu víc snažím, ale jím hodně sladkého.

Proto jsem chtěl vyzkoušet, jak se budu cítit, když stravu změním. Oslovil jsem tedy NutriCare a byl jsem zvědavý na výsledky.“

Jak jste byl spokojen se systémem krabiček?

„Se systémem krabiček jsem byl maximálně spokojen. Připravené jídlo na celý den je obrovská úspora času a energie. Brzy ráno zazvoní kurýr a já se starám jen o to, abych se ‚laskavě‘ najedl včas.“

Vyzkoušel jste dvě řady krabiček, že? Zaznamenal jste velký rozdíl? Proč jste se rozhodl pro 2 rozdílné řady? Co bylo Vaším cílem?

„Ano, byly to řady Active a Slim. Rozdíl byl pro mě velký - množství stravy, příjem energie nebo počet jídel - to vše jsem cítil. Tak jako tak jsem byl nadmíru spokojen. 2 řady jsem vyzkoušel ve dvou fázích tréninku.

Popíši nejprve řadu Active. Tu jsem měl ve chvíli, kdy jsem se nepřipravoval na žádné konkrétní datum, kdy jsem měl mít zápas. Proto mi bylo jedno, jestli svou váhu snížím, nebo mi zůstane a šlo mi spíš o očistu těla a zkoušku toho, jak se moje tělo bude chovat, když bude takhle luxusně zásobeno.

Řadu Slim jsem měl týden před zápasem a šlo mi o to, abych sundal určitou váhu (abych se vešel do určité váhové kategorie při zápasu), měl dostatek energie na trénování a byl tak psychicky v pohodě.“

Jak jste si organizoval jednotlivá jídla?

„U řady Active jsem jedl snídani, co nejdříve (cca 7.00), poté po hodině a půl svačinu (cca 8.30). Těsně před tréninkem (který mám od 10 do 12) jsem snědl malou svačinu a krátce po tréninku další. Oběd přišel na řadu okolo 14-14.30, po spánku odpolední svačina (cca 17.00). Večeře byla po návratu z tréninku domů, tj. okolo 21.30.

U řady Slim jsem jedl obdobně, samozřejmě mimo před a po tréninkových svačin.

Během prvního až druhého dne jsem si najel na režim, který mému tělu vyhovoval, a netrpěl jsem nikdy hladem.“

Jste aktivní sportovec, a proto by mě zajímalo, jak hodnotíte složení stravy?

„Bohužel neumím zhodnotit přesné složení, tj. poměr sacharidů, tuků, bílkovin atd., ale čistě subjektivně musím říct, že složení bylo naprosto vyhovující.“

Jak náročně jste v průběhu odebírání krabiček trénoval? Měl jste dostatek energie nebo naopak hlad, který by Vás nutil k dojídání se?

„Trénuji od pondělí do pátku, mám 1 až 2 tréninky denně, o víkendu aktivní odpočinek. Neměl jsem problémy s energií, ani s hladem, takže jsem se nemusel dojídat. U řady Slim bych akorát někdy snesl odpolední svačinu navíc.“

S jakým výsledkem byla jednotlivá ukončení? Jak dlouho jste jednotlivé stravovací řady využíval?

„Řadu Active – tu jsem měl 2 týdny, shodil jsem 2,5 kg a cítil se fyzicky nejlépe, jak jsem se kdy cítil.

Řadu Slim – jsem si objednal na 5 dní, cítil se skvěle, přesně podle představ. Shodil jsem 4 kg, ale pořád jsem se cítil skvěle a plný sil, takže jsem snížení svaloviny nepocítil, i když k němu asi trochu došlo.“ (Vyjádření nutriční terapeutky: “Tento úbytek byl rychlý, prioritou však byla pro pana Dvořáka jeho váhová kategorie v zápasu s tím, že si byl vědom i toho, že může přijít o svalovou hmotu …“)

Nechával jste se před a po ukončení jednotlivých řad přeměřovat na speciálním přístroji inBody, abyste věděl, zda jste zredukoval tuk či svaly?

Bohužel ne, příště to musím napravit!

Chybělo Vám něco, co byste uvítal v našem stravovacím systému? Jakékoli připomínky vítáme.

Nic mě nenapadá.

Chutnala Vám všechna jídla nebo máte nějaké výhrady?

Chutnalo mi vše, mimo jedné ryby, která mi přišla hořká, a růžičkové kapusty – tu nejím.

A co Vám naopak nejvíce chutnalo?

Nejvíce mi chutnala mléčná krupice a tortilly.

Je to snadné...